13 mei 2016 om 15:19
< 1 min lezen

NWO kent 87 Vidi-beurzen toe aan ervaren onderzoekers

NWO heeft aan 87 ervaren onderzoekers een Vidi-financiering van 800.000 euro toegekend. Hiermee kunnen zij een eigen, vernieuwende onderzoekslijn ontwikkelen en zelf een onderzoeksgroep opzetten. In totaal dienden in deze Vidi-ronde 572 onderzoekers een ontvankelijk onderzoeksproject in voor financiering. Daarvan zijn nu 87 gehonoreerd. Dat komt neer op een honoreringspercentage van 15 procent. Dat meldt NWO.

De Vidi-laureaten gaan onder andere onderzoek doen naar de watercyclus in de Himalaya, de antieke beeldvorming rond Cicero het belang van persoonlijkheid voor schoolprestaties en gaan proberen de geboorte van een zwart gat ‘live’ te volgen. Vidi is gericht op excellente onderzoekers die na hun promotie al een aantal jaren succesvol onderzoek hebben verricht. De wetenschappers behoren tot de beste tien à twintig procent van hun vakgebied. Met een Vidi-beurs kunnen onderzoekers tot 5 jaar onderzoek doen. De Vidi-beurzen worden door NWO jaarlijks toegekend.

Vidi is gericht op ervaren onderzoekers die na hun promotie al een aantal jaren succesvol onderzoek hebben verricht. Vidi maakt samen met Veni en Vici deel uit van de Vernieuwingsimpuls van NWO. Binnen de Vernieuwingsimpuls zijn onderzoekers vrij om hun eigen onderwerp voor financiering in te dienen. Op deze manier stimuleert NWO nieuwsgierigheidsgedreven en vernieuwend onderzoek. NWO selecteert onderzoekers op basis van de kwaliteit van de onderzoeker, het innovatieve karakter van het onderzoek, de verwachte wetenschappelijke impact van het onderzoeksvoorstel en mogelijkheden voor kennisbenutting.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    Fontys Hogeschool heeft steeds meer hybride docenten in dienst

    Gisteren om 10:19
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    17 december 2025 om 13:55

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant