20 februari 2013 om 12:58
< 1 min lezen

Scholen voor speciaal onderwijs gaan meer samenwerken

UTRECHT - Besturen van verschillende scholen in het speciaal onderwijs zijn inmiddels begonnen met de reorganisatie van het onderwijs aan hun instellingen. Daarin is de samenwerking tussen deze scholen van groot belang. Dat schrijft Siméa in een brief aan de PO-Raad.

De samenwerking vindt plaats tussen zogenoemde cluster 2-scholen, waaronder scholen vallen voor dove en slechthorende kinderen, kinderen met ernstige spraak- en taalmoeilijkheden en kinderen met een stoornis in het autistische spectrum. Door de samenwerking moeten uiteindelijk vijf instellingen overblijven.

De samenvoeging van de scholen is noodzakelijk door invoering van de Wet op het Passend Onderwijs. Cluster 2-scholen maken namelijk geen deel uit van de nieuwe samenwerkingsverbanden, maar hebben wel een regionale functie door de expertise die deze scholen bieden. De reorganisatie moet op 1 augustus 2014 zijn afgerond.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Religieus onderwijs mag van CDA-leider Bontenbal botsen met democratische waarden

    Vandaag om 09:27
    • Speciaal Onderwijs

    Raad van State geeft advies over voorstel invoeren van gerichte bekostiging in het onderwijs

    Gisteren om 11:17

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant