Scherpe mening over Lentekriebels mag, maar desinformatie zet aan tot haat
3 april 2025 om 17:33
< 1 min lezen

Scherpe mening over Lentekriebels mag, maar desinformatie zet aan tot haat

De conservatieve stichting Civitas Christiana maakt zich door het verspreiden van "desinformatie" niet alleen schuldig aan laster, maar zet hiermee ook "aan tot haat en bedreigingen". De advocaat van kenniscentrum Rutgers betoogde dat donderdag voor de rechtbank in Utrecht.

Rutgers heeft een kort geding aangespannen tegen de uitingen van de behoudende christelijke stichting, die zich al jaren verzet tegen het lesmateriaal over onder meer seksualiteit van het kenniscentrum. Daaronder valt bijvoorbeeld de Week van de Lentekriebels, waaraan veel basisscholen deze week meedoen. In aanloop naar de themaweek heeft Rutgers ook dit jaar weer bedreigingen ontvangen, zei de advocaat. “Dit geldt ook voor basisscholen die meedoen.”

Lesmateriaal van Rutgers 

Civitas Christiana noemt de aanklacht van Rutgers juist laster. De organisatie, die campagne voert met de titel Gezin in gevaar, zegt haar vrijheid van meningsuiting te gebruiken. “En die mening is gebaseerd op het lesmateriaal van Rutgers.”

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57
    • Basisonderwijs

    Nieuwe cao primair onderwijs 2025-2027 officieel vastgesteld

    12 december 2025 om 15:29

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant