Willemsen- de Koning neemt leerlingenvervoer Amersfoort over
19 maart 2024 om 13:07
< 1 min lezen

Willemsen- de Koning neemt leerlingenvervoer Amersfoort over

Het leerlingenvervoer in Amersfoort en omgeving gaat definitief naar Willemsen- de Koning, Dat heeft de wethouder van Onderwijs, Nadya Aboyaakoub-Akkouch, maandag 19 maart bekendgemaakt. Per 1 augustus treedt Willemsen- de Koning aan, de opdracht loopt dan door tot 31 juli 2028. Dat meldt TaxiPro.

Er is tijdens de aanbesteding rekening gehouden met de toegang tot het leerlingenvervoer. Daarbij werd er gekeken naar toegankelijke opstapplaatsen, intensieve begeleiding naar zelfstandig reizen en het gebruik van alternatieven met betrekking tot vervoer.

Input van scholen en ouders 

Scholen, ouders, inwoners en andere betrokkenen kwamen hiervoor met input naar gesprekken, aldus wethouder Aboyaakoub-Akkouch. “Hiermee wordt er echt een verbetering gemaakt in het dagelijks vervoer van de leerlingen.”

Nieuwe verordening leerlingenvervoer 

Gemeente Amersfoort werkt zelf aan een nieuwe verordening leerlingenvervoer. Het komende schooljaar zal de gemeente nog op basis van de lopende verordening stappen maken naar de zoektocht van een vervoersoplossing die bij iedere individuele leerling past.

Doorontwikkeling 

Voor de zomer gaat het college van burgemeesters en wethouders nog met de gemeenteraad in gesprek over de doorontwikkeling van het leerlingenvervoer.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk
 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Wethouder waarschuwt: stevigere positionering van leerlingenvervoer noodzakelijk in onderwijsbeleid

    Gisteren om 15:36
    • Speciaal Onderwijs

    Auris en CVO Accent in Delfshaven werken samen aan inclusief onderwijs

    13 november 2025 om 13:16

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht