Docent start petitie voor kansengelijkheid examenleerlingen speciaal onderwijs
17 maart 2023 om 15:57
< 1 min lezen

Docent start petitie voor kansengelijkheid examenleerlingen speciaal onderwijs

Wiskundeleraar Henk Vegter van het Aurum College in Lelystad is een petitie gestart. Vegter wil graag kansengelijkheid voor examenleerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs. Dat meldt VOS/ABB.   

Vegter vindt het niet eerlijk dat reguliere examenkandidaten op 14 juni de resultaten van de examens binnenkrijgen. Vso-leerlingen die staatexamen doen moeten dan namelijk nog een aantal weken wachten op de uitslag. 

Slechte voorbereiding 

Vso-leerlingen moeten na het schriftelijk centraal examen namelijk ook nog het mondelinge college-examen doen. Vegter geeft aan dat de leerlingen zich daar niet goed op kunnen voorbereiden, omdat ze nog geen cijfers hebben ontvangen van het schriftelijk centraal examen. 

In onderstaand filmpje legt de docent uit wat volgens hem leidt tot kansenongelijkheid tussen reguliere examenkandidaten en leerlingen in het voortgezet onderwijs die staatsexamen doen. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Examens

    Middelbare scholen Apeldoorn nemen maatregelen na examenresultaten

    9 oktober 2025 om 10:09
    • Examens

    Slagingspercentages middelbare scholen gedaald, vwo’ers en havisten het vaakst gezakt

    30 september 2025 om 08:31

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant