Nieuw onderwijs voor kinderen met gedragsproblemen in Utrecht
11 mei 2022 om 12:33
< 1 min lezen

Nieuw onderwijs voor kinderen met gedragsproblemen in Utrecht

Het Kromme Rijn College in de Utrechtse wijk Overvecht krijgt een speciale afdeling voor kinderen die kampen met depressies, teruggetrokken gedrag of angst. De afdeling i-LaB is voor jongens en meisjes tussen de 11 en 15 jaar oud met gedragsproblemen. Het is de bedoeling dat na twee of drie jaar de leerlingen doorstromen naar het voortgezet onderwijs. Dat meldt het Algemeen Dagblad.

De leerlingen leren in kleine stapjes met andere leerlingen samen in een klas te zitten. Het i-LaB is speciaal bedoeld voor kinderen uit groep 8 en de eerste drie jaar van het voortgezet onderwijs. Welk niveau maakt niet uit, dat kan van groep 8 tot praktijkonderwijs en van vmbo tot vwo zijn.

Verhuizing 

Ongeveer veertig leerlingen beginnen vanaf 11 mei in de locatie in Utrecht. Het is de bedoeling dat in schooljaar 2024-2025 het i-LaB verhuist naar een eigen vestiging. Daar zijn de lokalen speciaal gebouwd voor deze vorm van onderwijs. 

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Vandaag om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant