6 september 2019 om 06:51
< 1 min lezen

CU, D66 en PvdA willen erkenning gebarentaal

PvdA, D66 en ChristenUnie komen met een initiatiefwetsvoorstel om de Nederlandse Gebarentaal officieel te erkennen. Ongeveer 20.000 dove Nederlanders gebruiken de taal. Er wordt al jaren door belangengroepen gepleit voor officiële erkenning.

“Door de gebarentaal als officiële taal ter erkennen krijgen zij bijvoorbeeld het recht dat bij belangrijk nieuws, persconferenties en politieke debatten een tolk wordt ingezet”, aldus Attje Kuiken (PvdA). “Zoals ik me thuis voel als ik Nederlands kan praten, zo moet ons land ook een thuis zijn voor mensen die in gebarentaal communiceren”, zegt Carla Dik-Faber (ChristenUnie).

De derde initiatiefnemer is Jessica van Eijs van D66. Zij is zelf slechthorend. “Je weet pas hoe wezenlijk communiceren met andere mensen is als je het moet missen. Veel mensen zien gebarentaal als een soort hulpmiddel, een kruk bij het lopen. Maar dat is het niet, het is een volwaardige taal en duizenden doven zijn ervan afhankelijk.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Scholieren voortgezet speciaal onderwijs leren zelfstandig reizen met de bus

    Vandaag om 11:47
    • Speciaal Onderwijs

    Bezuiniging op onderwijskansenregeling teruggedraaid

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht