5 september 2019 om 15:30
< 1 min lezen

Kentalis sluit graag aan bij voortgezet onderwijs Zaltbommel

Kentalis zou graag aansluiten bij het voortgezet onderwijs in de gemeente Zaltbommel. Wanneer het plan van Kentalis wordt uitgevoerd, kunnen dove en slechthorende jongeren vanaf komend schooljaar voortgezet onderwijs in Zaltbommel krijgen. Dit melden Kentalis en het Brabants Dagblad.

Kentalis Compas College in Sint-Michielsgestel is aan het onderzoeken welke mogelijkheden er zijn om aan te sluiten bij de gemeente Zaltbommel. Kentalis Compas College biedt speciaal onderwijs aan dove of slechthorende jongeren van twaalf tot twintig jaar. Lilian Bastens-Tromp, afdelingsdirecteur van het College, laat weten de kansen van de jongeren te willen vergroten. Volgens haar is samenwerking en verbinding met het reguliere voortgezet onderwijs daarbij van belang.
 
Kentalis ziet opties bij De Brug, een school voor praktijkonderwijs en bij het Cambium College. De scholen staan open voor nieuwe mogelijkheden. Dove of slechthorende jongeren zouden met begeleiding vanuit Kentalis kunnen deelnemen aan praktijklessen. Voor theorielessen zou een aparte ruimte nodig zijn, om een goed tweetalig en visueel gericht aanbod van lessen te kunnen bewerkstelligen. 
 
De komende tijd wordt de haalbaarheid van het plan onderzocht.
 
Door: Nationale Onderwijsgids
 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Gisteren om 13:34
    • Speciaal Onderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant