18 juli 2016 om 13:57
< 1 min lezen

Studenten betalen steeds meer boete voor fraude met studiefinanciering

De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) haalt steeds meer geld terug bij studenten die frauderen met hun uitwonendenbeurs. In 2014 was dat meer dan 5 miljoen euro, een verdubbeling ten opzichte van 2012. Dit meldt BN De Stem.

Het aantal fraudeboetes dat door Duo is uitgedeeld, is nagenoeg gelijk gebleven. Het bedrag echter is veel hoger geworden. Dit komt doordat Duo vanaf 2012 mag terugvorderen. Naarmate de datum van een boete verder in het verleden ligt, wordt de hoogte van de boete daardoor ook hoger. Naast de boete moeten studenten ook de teveel betaalde studiefinanciering terugbetalen.
 
In Amsterdam wordt het meest gefraudeerd. Rotterdam staat op de tweede plek en Den Haag is de derde stad waar veel wordt gefraudeerd door studenten. Per gemeente wordt er wel verschillend gecontroleerd. Hierdoor worden er in het ene jaar meer boetes uitgedeeld dan in het andere jaar. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Nieuwe cao hbo van kracht: een overzicht van de belangrijkste veranderingen

    2 januari 2026 om 10:41
    • HBO

    De Nationale Onderwijsgids wenst iedereen een gelukkig 2026!

    1 januari 2026 om 08:36

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant