25 juli 2018 om 15:56
< 1 min lezen

Nederlandse scholen maken weinig gebruik van onderwijstechnologie

Nederland loopt achter met het gebruik van technologie in het onderwijs. Dat zou blijken uit een onderzoek onder onderwijsleidinggevenden uit tien landen door Smart Technologies. Nederland eindigde op de laatste plaats in het onderzoek. Dit meldt Computable.

Bij onderwijstechnologie gaat het om (elektronische) leermiddelen en ict. Het gebruik van deze middelen blijkt de leerprestaties van leerlingen positief te beïnvloeden. Toch maken Nederlandse scholen nog relatief weinig gebruik van de beschikbare technologieën.

Voor het onderzoek werden bijna vijfhonderd leidinggevenden in het onderwijs gevraagd naar de inzet van onderwijstechnologie op hun school. De onderwijsleiders kwamen naast Nederland uit China, de Verenigde Staten, Canada, Duitsland, Engeland, Schotland, Wales, Noord-Ierland en Spanje.  Gemiddeld scoren scholen hun benutting van technologiemogelijkheden op 63,03 (op een schaal van 100). Nederland blijft steken op een score van 59,9.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Vandaag om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant