21 november 2017 om 10:46
< 1 min lezen

‘Versober de cao voor basisschoolleraren’

De cao voor basisschoolleraren moet versoberd worden. Dat zeggen een aantal Tweede Kamerleden. Er zou een onevenredig deel van het beschikbare geld opgaan aan leraren die niet voor de klas staan. Dit meldt NOS.

CDA-Kamerlid Rog is één van de Kamerleden die een versobering van de cao voorstaat. Volgens hem bestaan er allerlei “bovenwettelijke regelingen”. Zo krijgen leerkrachten zonder werk een vaak relatief lange en hoge uitkering. Het CDA ziet liever dat het onderwijsgeld naar actieve leraren gaat.
 
Rog wijst hierbij ook op het regeerakkoord. Hierin is niet alleen een afspraak vastgelegd over de verhoging van de lerarensalarissen, maar er valt ook te lezen dat bovenwettelijke regelingen genormaliseerd dienen te worden. Het CDA wil deze afspraken nakomen en vraagt vakbonden en werkgevers ervoor te zorgen dat het beschikbare geld terecht komt bij actieve leraren. Vakbonden op hun beurt willen best praten over een aangepaste cao, maar alleen als het kabinet meer geld uittrekt voor salarissen dan dat tot nu is toegezegd. 
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Vandaag om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant