11 april 2017 om 17:05
< 1 min lezen

Ieder(in) doet aanbevelingen voor leerlingen met beperking

Ieder(in) wil dat kinderen met een beperking gewoon mee kunnen doen op school en in de samenleving. Om dit te realiseren doet de organisatie een aantal aanbevelingen in een brief, gericht aan de informateur. 

In deze brief stelt Ieder(in) een aantal maatregelen voor die de nieuw te vormen regering kan nemen om de positie van mensen met een beperking of chronische ziekte te verbeteren. Op het gebied van onderwijs wil Ieder(in) dat kinderen zoveel mogelijk in hun eigen buurt naar school gaan. Het kabinet moet hierbij zorgen voor deskundige leerkrachten, passende zorg en ondersteuning en goed geregeld vervoer. 
 
Daarnaast wil Ieder(in) dat de financiering van zorg en onderwijs beter op elkaar gaan aansluiten, zodat kinderen met een beperking naar de school van hun keuze kunnen. Tenslotte wil Ieder(in) een betere aansluiting van onderwijs op alle niveaus van de arbeidsmarkt. Hierbij moeten werkgevers en scholen samenwerken om een passende werkplek te vinden voor jongeren met een beperking.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids  

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20
    • Speciaal Onderwijs

    Mulock Houwer-lezing gaat over gevolgen van kinderen met een stoornislabel

    21 november 2025 om 10:03

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel