20 februari 2017 om 12:05
< 1 min lezen

Onderwijsorganisaties willen onmiddellijke doorgang curriculumherziening

Er moet sneller een volgende stap gezet worden richting een herziend curriculum in het primair en voorgezet onderwijs. Dit kan niet wachten tot na de verkiezingen. Daarvoor hebben onderwijs-, leerling- en ouderorganisaties in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer gepleit. Dit meldt de PO-Raad.

Het voorstel over een herziend curriculum is vorige week door staatssecretaris Dekker aangeboden aan de Tweede Kamer om te bespreken in een debat op 16 februari. Tot teleurstelling van de betrokken organisaties PO-Raad, VO-raad, Onderwijscoöperatie, Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS), het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) en Ouders & Onderwijs stelde de Kamer het debat uit, waarmee het onderwerp over de verkiezingen heen getild dreigt te worden.
 
De organisaties verzoeken de Tweede Kamer in de brief het plan van aanpak zo spoedig mogelijk te bespreken. De organisaties zijn bang voor een vertraging van maanden, terwijl de betrokkenheid en steun van de scholen hierin nu juist groot is. “Scholen moeten immers de tijd hebben om hun leraren vrij te maken. De ontwikkeling van ons onderwijs is hiermee niet gediend’.
 
De organisaties benadrukken dat er nog op talrijke momenten, meer inhoudelijk, over het nieuwe curriculum zal worden gesproken en dat er met steun voor het voorstel geen onomkeerbare stappen worden gezet.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Wateringen heeft 58 leerlingen in één klaslokaal

    Vandaag om 10:20
    • Basisonderwijs

    Vrije scholen winnen aan populariteit in Nederland

    Gisteren om 14:59

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant