8 februari 2016 om 15:36
< 1 min lezen

‘Buddy’ reist mee met leerlingen speciaal onderwijs

Jongeren in Beuningen die naar een andere gemeenten moeten reizen om voortgezet speciaal onderwijs te kunnen volgen, kunnen binnenkort waarschijnlijk met het openbaar vervoer naar school. Mogelijk reist er een 'buddy' mee met deze leerlingen. Dat meldt De Gelderlander. 

De gemeente Beuningen denkt op dit moment na over de ‘reisbuddy’. Op deze manier wordt het voor de leerlingen van het voortgezet speciaal onderwijs makkelijker om met het openbaar vervoer te reizen. De vrijwilliger leert de kinderen om op een zelfstandige manier naar school te gaan.

Mocht het een succes zijn, dan zijn de leerlingen niet meer afhankelijk van het taxibusje, maar kunnen ze zelf met de bus of trein afreizen naar de onderwijsinstelling. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Vandaag om 13:34
    • Speciaal Onderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant