9 november 2015 om 13:44
< 1 min lezen

Duizenden LVB-jongeren kampen met schulden

Goed omgaan met geld is voor vierhonderdduizend jongeren in Nederland moeilijk omdat zij een licht verstandelijke beperking hebben. Zij missen inzicht en overzicht en maken daardoor soms grote schulden. Dit wordt geprobeerd tegen te gaan door het geven van praktijklessen op scholen over omgaan met geld. Daarnaast worden banken aangesproken op hun verantwoordelijkheden. Dit meldt Eenvandaag.

Zo’n vierhonderdduizend jongeren hebben problemen met geldzaken. Door hun verstandelijke beperking leven zij in het hier en nu en zijn zij erg beïnvloedbaar. Geldelijke verleidingen van bijvoorbeeld reclame zijn moeilijk te weerstaan en er wordt vaak misbruik van hen gemaakt op financieel gebied.

Jelle Drost, directeur van het ‘Expertisecentrum jonge mensen met een licht verstandelijke beperking’, zegt bij Eenvandaag dat naast praktijkonderwijs ook banken iets kunnen doen aan deze schuldenproblematiek. Zij kunnen een pinautomaat op school plaatsen, en de inzichtelijkheid ervan verbeteren door het gebruik van pictogrammen. Ook kunnen zij voorkomen dat jongeren rood kunnen staan. Daarnaast kunnen bijvoorbeeld werkgevers anticiperen door het salaris één keer per week uit te betalen in plaats van één keer per maand. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Cursussen

    Meer mensen moeten na het rijden onder invloed van drugs of alcohol een cursus volgen

    Vandaag om 09:14
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    16 december 2025 om 13:42

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant