30 juli 2013 om 22:24
< 1 min lezen

Tien jaar cel voor neersteken schooldirecteur

(Novum) - Een man uit Dordrecht die vorig jaar april in zijn woonplaats een schooldirecteur neerstak moet tien jaar de cel in. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam dinsdag bepaald. Het Openbaar Ministerie had acht jaar cel geëist.

De zoon van de Dordtenaar zat op een school voor speciaal onderwijs, maar hoorde daar volgens de vader niet thuis. Tijdens een gesprek op de school ging de 47-jarige man de directeur plotseling te lijf met een mes van dertig centimeter. De man werd in zijn benen geraakt.

De rechtbank gaat uit van een poging tot moord. De man stond ook terecht voor het met de dood bedreigen van een onderwijsconsulent en een leerplichtambtenaar, die bij het gesprek aanwezig waren.

De rechters gingen niet mee met de eis van justitie omdat ze die te laag vonden. De maatschappij moet zo lang mogelijk tegen de man beschermd worden, aldus de rechtbank.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Cao-akkoord Onderzoeksinstellingen: loonstijging en meer oog voor duurzame inzetbaarheid

    Gisteren om 15:13
    • Docenten

    AI-hulpleraar geeft nu ook les in Overijssel

    Gisteren om 12:05

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant