Noorderpoort wil op grasveld bij Stadspark Groningen nieuw gebouw realiseren
12 februari 2024 om 10:54
< 1 min lezen

Noorderpoort wil op grasveld bij Stadspark Groningen nieuw gebouw realiseren

Onderwijsinstelling Noorderpoort uit Groningen wil de opleidingen voor de creatieve richtingen verhuizen. De opleidingen zitten nu nog in het monumentale pand op de hoek van de Verzetsstrijderslaan en de Paterswoldseweg. Dat meldt OOG TV.

Noorderpoort wil graag het grasveld en een parkeerplaats tussen de Verzetsstrijderslaan en het Stadspark in gebruik nemen.

Monumentale pand niet meer geschikt 

Het oude monumentale pand waar het Noorderpoort nu gebruik van maakt is volgens de school niet meer geschikt om studenten in te huisvesten. De onderwijsinstelling wil meer modernere praktijkruimtes. Het Noorderpoort wil nog wel lessen geven in het monumentale pand, dus echt vertrekken doen ze ook niet.

Openbare ruimte 

Er zijn nog geen concrete plannen voor de verhuizing, maar de gemeente Groningen wil de openbare ruimte rondom de school direct meenemen wanneer ze starten met de nieuwbouw. Half maart komt het Noorderpoort met haar eerste plannen. Die laat de school zien tijdens een inloopbijeenkomst voor omwonenden.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Technische mbo-instellingen uit Gelderland gaan samenwerken voor een duurzame toekomst

    Vandaag om 12:08
    • MBO

    Onderwijsinstellingen vooralsnog niet geïnteresseerd in nieuwe hightech campus Schiedam

    Gisteren om 15:56

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant