14 september 2021 om 13:08
< 1 min lezen

Twee miljoen euro voor verbetering nieuwe projecten mbo in Amsterdam

De gemeente Amsterdam maakt ook dit schooljaar ruim twee miljoen euro vrij voor vernieuwende projecten in het mbo. Scholen kunnen hiermee het onderwijs verbeteren. Dit meldt MBO-today.

Het Amsterdams Ondernemerslab is één van die projecten. Zij zijn deze week van start gegaan. Ruim vijfig studenten van ROC Amsterdam werken in het Ondernemerslab aan hun ondernemersvaardigheden. De vaardigheden zijn nodig om flexibele en zelfstandige professionals te worden.

Praktijklessen in nagemaakte zorginstelling

Zorg is ook een belangrijk thema binnen de projecten. Door de coronacrisis zijn er te weinig stageplekken. Daarvoor is het project ‘Scenarioleren en Stage-simulatie’ in het leven geroepen. Vanaf 20 september volgen zo’n 120 studenten praktijklessen in een nagemaakte zorginstelling in het Slotervaart Gezondheidscentrum. Op deze manier kunnen de studenten toch praktijkervaring opdoen en hun studiejaar afronden.

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Eerste cleanroom op een mbo-instelling is in Helmond geopend

    17 oktober 2025 om 09:11
    • MBO

    Kwart van de studenten aan de universiteit is een zware drinker

    17 oktober 2025 om 08:46

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant