5 maart 2018 om 12:10
< 1 min lezen

Bestuurders voormalig ROC Leiden niet aansprakelijk voor vastgoeddebacle

Dertien oud-bestuurders van voormalig ROC Leiden zijn niet aansprakelijk voor de schade van 40 miljoen euro, gecreëerd door twee omstreden nieuwbouwprojecten. Dat is het oordeel van de rechtbank Midden-Nederland in een zaak die was aangespannen door de roc, inmiddels opgegaan in MBO Rijnland. Dit meldt de Algemene Onderwijsbond.

De mbo-instelling kwam in financiële problemen door dure nieuwbouw en risicovolle financiële constructies om die nieuwbouw te kunnen betalen. De oud-bestuurders werden door het roc in februari 2016 al aansprakelijk gesteld voor de geleden schade. In augustus van dat jaar werd bekend dat ROC Leiden een dagvaarding had ingediend waarin de roc de dertien oud-bestuurders aansprakelijk stelt voor een schade van 40 miljoen euro.
 
De rechter vindt echter dat de toenmalige keuzes die gemaakt zijn in de nieuwbouwprojecten niet ernstig verwijtbaar zijn. Het zou passen in de tijdsgeest, waarbij mbo-instellingen werden gestimuleerd tot concurrentie en tot het ontwikkelen van leerwerkparken, aldus de rechtbank. Bovendien had de commissie Meurs, ingesteld om het vastgoeddebacle te onderzoeken, destijds geen aanleiding gezien om de oud-bestuurders aan te klagen, omdat ze strafrechtelijk niets verkeerd hebben gedaan. Het verbaasde de rechtbank dan ook dat dit toch gebeurd is. Wel concludeerde de commissie toen dat de schoolleiding onverantwoorde risico’s heeft genomen. 
 
De school van 9000 leerlingen balanceerde op de rand van faillissement toen Bussemaker besloot, met minimale steun van de Tweede Kamer, de opleiding te redden met maximaal 40 miljoen euro. Inmiddels is ROC Leiden gefuseerd met het ID College tot MBO Rijnland. Mbo Rijnland bestudeert het vonnis, laat een woordvoerder weten.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • MBO

    Onderwijsinstellingen vooralsnog niet geïnteresseerd in nieuwe hightech campus Schiedam

    Gisteren om 15:56
    • MBO

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Gisteren om 13:42

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant