17 oktober 2016 om 17:47
< 1 min lezen

Vak ‘seksuele diversiteit’ moet pesten tegengaan in Rotterdams mbo en hbo

In 2019 wordt op elke Rotterdamse instelling voor middelbaar beroepsonderwijs en hoger beroepsonderwijs het vak seksuele diversiteit gegeven. Twee instellingen beginnen binnenkort met een pilot hierin. Doel van het vak is om studenten beter te laten begrijpen hoe het is om anders-geaard te zijn. Dit meldt Metro.

In het eerste deel van de pilot worden een mbo- en een hbo-instelling aangewezen voor een proef. Als de pilot succesvol is, wordt het vak seksuele diversiteit vanaf 2017/2018 op alle Rotterdamse mbo’s gegeven. Een schooljaar later is het hbo aan de beurt. Het vak wordt verzorgd door de LHTB-belangenorganisatie Rotterdam V samen met Theater aan Zet. 
 
Een kwart van de studenten zegt problemen te hebben met de anders-geaardheid van de medestudent. Naast het vak wordt op sommige mbo-scholen ook andere acties gehouden, zoals een regenbooglunch. Ook worden jongeren weerbaarder gemaakt tegen discriminatie door speciale ‘powerdays’. De powerday is een grensverleggende methode om pesten tegen te gaan en wederzijds respect te stimuleren.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van mbo
    • HBO

    HAN ontvangt fikse boete vanwege slechte beveiliging persoonsgegevens

    Vandaag om 08:57
    • HBO

    Onderwijsinstellingen vooralsnog niet geïnteresseerd in nieuwe hightech campus Schiedam

    Gisteren om 15:56

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant