Stichting (Gelijk)waardig Herstel dreigde met rechtszaak tegen Financiën
27 februari 2025 om 09:40
< 1 min lezen

Stichting (Gelijk)waardig Herstel dreigde met rechtszaak tegen Financiën

De door prinses Laurentien opgerichte stichting die gedupeerde toeslagenouders hielp, heeft in mei gedreigd met een rechtszaak tegen het ministerie van Financiën. Dat blijkt uit WhatsAppberichten die het ministerie deze maand heeft vrijgegeven. De Stichting (Gelijk)waardig Herstel (SGH) was het oneens met Financiën over de manier waarop de hersteloperatie moest worden georganiseerd.

Diverse media berichtten woensdag over het beeld van ernstig verstoorde verhoudingen tussen Financiën en SGH dat naar voren komt uit de honderden appjes. Een ambtenaar krijgt bijvoorbeeld het advies om niet de telefoon op te nemen als Laurentien belt. “Haar telefoontjes zijn ook niet bedoeld om aardig te zijn, ze zijn onderdeel van een onderhandelingsstrategie.”

Twee tips 

In een ander bericht deelt een ambtenaar twee tips die Laurentien in een video zou hebben gegeven. De eerste tip is om te zorgen voor een “stip op de horizon”, de tweede om ’s nachts te werken. “De mensen bij de overheid werken van 9 tot 5 dus die sluiten om 5 uur hun computer af en als je dan ’s nachts een mailtje stuurt zijn ze volgende ochtend helemaal overrompeld”, citeert de ambtenaar. Bas van den Dungen, de hoogste ambtenaar van Financiën, reageert met een emoji die op het punt staat te kotsen.

Balen van het filmpje dat rondging

Een “misverstand”, schrijft Van den Dungen woensdag in een bericht op LinkedIn. Hij wilde niet “kotsen op Stichting Gelijkwaardig Herstel”, maar bedoelde “dat ik baalde dat er een filmpje rondging waarin werd gedaan alsof ambtenaren niet óók hard werken aan het herstel”.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Basisschool en kinderopvang Stavenisse verhuizen over twee jaar naar nieuwe locatie

    Gisteren om 10:06
    • Kinderopvang

    Stem jij morgen voor het onderwijs? Dit zijn de belangrijkste standpunten op een rij

    28 oktober 2025 om 16:06

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland