1 september 2021 om 16:18
< 1 min lezen

Basis voor lezen en schrijven begint al in de kinderopvang

Als je kinderen al in de kinderopvang kennis laat maken met lezen en schrijven dan help je mee aan de preventie van laaggeletterdheid in Nederland. Dit meldt Kinderopvangtotaal.

Voorlezen is niet alleen leuk, het is ook belangrijk voor de ontwikkeling van het kind. Het draagt bij aan het taalgevoel en het stimuleert de spraakontwikkeling. Kinderen raken, alleen al door te luisteren naar een verhaal, vertrouwd met de taal en het prikkelt hun fantasie. De basis wordt hiervoor gelegd in de kinderopvang, aldus Brancheverenging Maatschappelijke Kinderopvang

Week van Lezen en Schrijven

Maandag 6 september begint de Week van Lezen en Schrijven. Tijdens deze week vraagt Stichting Lezen en Schrijven aandacht voor het verminderen en voorkomen van laaggeletterdheid in Nederland. 

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Architect mag starten met ontwerp nieuw kindcentrum ondanks dat grond nog niet in handen van gemeente is

    Vandaag om 15:17
    • Kinderopvang

    Kinderdagverblijf op melkveebedrijf mag uitbreiden naar 64 kinderen

    Gisteren om 10:56

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht