24 februari 2021 om 11:34
< 1 min lezen

Aantal coronabesmettingen neemt flink toe, vooral onder jonge kinderen

Het aantal coronabesmettingen neemt weer flink toe. Het RIVM registreerde in de afgelopen week 29.977 positieve testresultaten, wat een stijging van 19 procent betekent ten opzichte van de week ervoor. Deze cijfers verschenen slechts een paar uur voordat het kabinet in de persconferentie diverse versoepelingen bekend maakte. Dit meldt ANP.

“Bij te snelle versoepelingen zal het aantal besmettingen, en daarmee het aantal ziekenhuisopnames, weer toenemen”, laat het RIVM weten.

De toename in het aantal positieve testresultaten was relatief het grootst onder kinderen van nul tot twaalf jaar. “Dit hangt mogelijk samen met de heropening van de basisscholen en kinderdagverblijven twee weken eerder, in combinatie met het verscherpte testbeleid: ook bij lichte klachten moeten deze kinderen zich laten testen”, aldus het RIVM.

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Kinderen willen tijdens pakjesavond twee minuten stilstaan bij Dieuwertje Blok

    Vandaag om 10:36
    • Basisonderwijs

    Wat kunnen leraren doen bij twijfels over kindermishandeling?

    Vandaag om 09:18

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht