8 april 2019 om 12:44
< 1 min lezen

Vierde kind besmet met mazelen Haagse crèche

Op een Haags kinderdagverblijf blijkt een vierde kind besmet te zijn met mazelen, laat de GGD Haaglanden weten. De dienst onderzoekt nog of de zeer besmettelijke ziekte zich verder heeft verspreid. "Er zijn geen nieuwe gevallen bekend, maar het contactonderzoek loopt nog'', aldus een woordvoerster.

Begin vorige week werd bekend dat drie kinderen beneden de vier jaar op de crèche de ziekte onder de leden hebben. Van het vierde kind was dit nog niet zeker. De kinderen waren geen van allen ingeënt. Een van de patiëntjes heeft het virus waarschijnlijk in het buitenland opgelopen. Welk kinderdagverblijf precies is getroffen, wil de GGD niet zeggen.

Regeringspartij D66 riep de Tweede Kamer vorige week op om haast te maken met een wet die kinderdagverblijven toestaat om niet-ingeënte kinderen te weigeren. In Nederland worden kinderen tegen mazelen twee keer ingeënt (na 14 maanden en als ze 9 jaar zijn).

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Veertien jaar cel voor oud-leraar die ex doodstak bij kinderopvang in Hardenberg

    16 oktober 2025 om 15:02
    • Kinderopvang

    GO! Kinderopvang Lelystad waarschuwt ouders voor auto-inbraken

    15 oktober 2025 om 14:58

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant