5 oktober 2018 om 11:32
< 1 min lezen

NTR verduidelijkt: ene piet zwarter dan andere

Sinterklaas zal bij zijn intocht in Zaanstad wel degelijk ook gezelschap krijgen van zwarte pieten. "Naar gelang ze vaker door de schoorsteen zijn gegaan, worden ze zwarter'', verduidelijkt een woordvoerder van de NTR, de omroep die het televisieverslag verzorgt. "Er zijn er ook bij die helemaal zwart zijn.''

De discussies over het uiterlijk van de helpers van Sinterklaas zijn weer volop losgebarsten, nadat de NTR woensdag een verklaring uitbracht over de intocht. Daarin stond ook al uitgelegd dat pieten een zwart gezicht krijgen door het trotseren van schoorstenen. Alle pieten zijn in die zin roetveegpieten, aldus de woordvoerder, ook egaal zwarte pieten.

NRC merkte het misverstand donderdag als eerste op. “Ik begrijp de verwarring wel”, zegt de NTR-woordvoerder. ,,We proberen elk jaar een stapje te maken om geleidelijk een verandering te volgen die er in de maatschappij is. Elk jaar een beetje minder zwart. Dat is feitelijk al jaren zo.”

Bereidwillige pieten in uiteenlopende schakeringen zwart zijn er volgens de NTR genoeg, ook al heeft één van de negen sinterklaascomités in Zaanstad zich teruggetrokken uit onvrede over de pietenkwestie.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    Nabestaanden van dodelijk Stint-ongeluk verlaten rechtszaal bij laatste woorden directeuren

    Vandaag om 14:23
    • Kinderopvang

    ‘Stint niet op hol geslagen tijdens dodelijk ongeluk in Oss’

    Gisteren om 11:51

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant