19 mei 2015 om 17:37
< 1 min lezen

Verzuim kinderopvang hoger dan landelijk gemiddelde

Het verzuim in de kinderopvang lag afgelopen jaar hoger dan het landelijke gemiddelde. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek. Het ziekteverzuimpercentage in de kinderopvang was in 2014 5,1 procent. Het percentage is daarmee wel gelijk gebleven met 2013. Dit meldt Kinderopvangtotaal. 

Het verzuim in de tweede helft van 2014 was echter lager dan in de eerste helft van 2014. Dit was ook al het geval in 2013 en 2012. Het ziekteverzuim nam tussen 2013 en 2014 wel toe, van 4,9 procent naar 5,3 procent.
 
Het landelijke gemiddelde van ziekteverzuim ligt op 3,8 procent. Daar ligt de kinderopvangsector met 5,1 procent boven. Landelijk gezien daalde het gemiddelde verzuim in Nederland in vergelijking met voorgaande jaren. Het ziekteverzuim in Nederland is nog nooit zo laag geweest sinds 1996. Volgens het CBS komt dit mogelijk door de huidige economische situatie. Begin 2014 ging er een milde griepgolf door Nederland. Omdat het om een milde griep ging, ligt het verzuimpercentage wat lager dat jaar. 
 
© Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Kinderopvang

    BSO-bus is een stuk veiliger dan zijn voorganger de Stint

    Vandaag om 14:16
    • Kinderopvang

    Ouders uit Drachten strijden tegen sluiting kinderopvang

    Gisteren om 13:08

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant