1 juli 2014 om 12:07
< 1 min lezen

Hogeschool Utrecht: ‘Positie brede scholen onder druk’

Brede scholen moeten zich realiseren dat er steeds kritischer gekeken zal worden naar hun opbrengsten. Dat zegt onderzoeker Jacques Verheijke van de Hogeschool Utrecht (HU). De scholen staan onder druk van gemeentelijke bezuinigingen en hebben moeite hun meerwaarde aan te tonen, blijkt uit zijn onderzoek. Dit meldt de HU.

Als onderzoeker van het lectoraat Participatie en Maatschappelijke Ontwikkeling keek Verheijke naar de activiteiten van de Amersfoortse Brede Combinatie (ABC)-scholen. Volgens Verheijke ziet vooral kansen liggen voor brede scholen als verbindende factor in pedagogisch opzicht. Door de afstemming van opvoedkundige zaken wordt volgens hem een veiliger en stimulerender omgeving voor kinderen gerealiseerd.

“Samenwerken is dus beter dan wanneer partnerorganisaties in de brede school afzonderlijk van elkaar opereren”, zegt Verheijke. Hij verwacht dat netwerken van brede scholen steeds meer zullen integreren met zorg en ondersteuning van kinderen en gezinnen. Dit komt doordat gemeenten steeds meer wijkgericht te werk moeten gaan. De samenwerking van organisaties bij de brede school sluit daarop goed aan.

Op 27 november organiseert de HU samen met advies- en onderzoeksbureau Sardes een miniconferentie over brede scholen en het verbeteren van opbrengsten.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Basisonderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Gisteren om 13:12

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant