14 september 2023 om 16:54
< 1 min lezen

Privacywaakhond maakt zich zorgen over AI in apps voor kinderen

De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, is bezorgd over apps die kunstmatige intelligentie (AI) gebruiken, helemaal als zij zich richten op kinderen. De organisatie heeft een techbedrijf bijvoorbeeld gevraagd om te vertellen wat zijn chatbot doet met de informatie die mensen verstrekken. Het is niet bekend om welk bedrijf het gaat.

De Autoriteit Persoonsgegevens zegt veel risico’s te zien bij AI-chatbots voor kinderen, “omdat zij zich onvoldoende bewust zijn van deze risico’s. Het is belangrijk dat zij bijvoorbeeld weten wat er gebeurt met hun chatberichten en of ze praten met een chatbot of met een echt persoon.”

ChatGPT

Eerder stelde de Autoriteit vragen aan OpenAI, het bedrijf achter de veelgebruikte chatbot ChatGPT. De toezichthouder wilde bijvoorbeeld weten hoe persoonsgegevens worden gebruikt om de kunstmatige intelligentie te trainen en te verbeteren.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Scholieren die tijdens coronacrisis hulp kregen, kwamen later vaker in de problemen

    Vandaag om 09:08
    • HBO

    Fraudezaak HvA onderuit: rechter ziet geen bewijs voor plagiaat

    12 december 2025 om 14:53

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant