20 januari 2020 om 12:06
< 1 min lezen

Eerste reparatie voor Citrix-systemen vrijgegeven

Citrix heeft een programmaatje vrijgegeven waarmee het gat in de beveiliging van zijn systemen moet worden gedicht. Het gaat om een zogenoemde patch voor sommige versies. Andere varianten moeten vrijdag een reparatie krijgen.

Citrix werd in december gewezen op een groot gat in de beveiliging van twee diensten, namelijk de Application Delivery Controller en de Gateway. Bedrijven, overheden, ziekenhuizen en onderwijsinstellingen gebruiken die zodat hun medewerkers op afstand kunnen werken, bijvoorbeeld vanuit huis of onderweg in het openbaar vervoer. Door het gat zouden kwaadwillenden bij gevoelige gegevens kunnen komen.

Universiteit Utrecht en Vrije Universiteit Amsterdam

Vele tientallen organisaties hebben de afgelopen dagen uit voorzorg hun Citrix-netwerk uitgeschakeld. Onder meer de Universiteit Leiden en de Vrije Universiteit in Amsterdam hebben hun Citrix-servers tijdelijk afgesloten. De Universiteit Utrecht beperkt de toegang van een aantal applicaties vanuit het buitenland. Dat doen ze na een advies van het Nationaal Cyber Security Centrum, omdat er een groot gat in de beveiliging van Citrix zit.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • HBO

    HAN ontvangt fikse boete vanwege slechte beveiliging persoonsgegevens

    Gisteren om 08:57
    • HBO

    Onderwijsinstellingen vooralsnog niet geïnteresseerd in nieuwe hightech campus Schiedam

    16 december 2025 om 15:56

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant