28 december 2017 om 14:03
< 1 min lezen

Nederland heeft weinig gediplomeerden bèta en techniek in hoger onderwijs

Nederland kent niet veel afgestudeerden en gepromoveerden in bèta en techniek in vergelijking met andere landen van de Europese Unie. Dit blijkt uit cijfers van Eurostat, meldt het Rathenau Instituut.

Ierland heeft verreweg de meeste gediplomeerden in bèta en techniek: ruim 31 op de 1000 studeert af of promoveert in bèta of techniek. Luxemburg staat onderaan de lijst met slechts 2,4 op de 1000 gediplomeerden. Nederland staat net boven Luxemburg met 11 op de 1000. Ook als gekeken wordt naar alle landen waar Eurostat gegevens over heeft (38 landen) dan staat Nederland laag. Alleen Macedonie, Cyprus en Luxemburg staan onder Nederland.
 
Eurostat verzamelde gegevens van 15 EU-landen over het aantal afgestudeerden en gepromoveerden in bèta en techniek in 2015. Het totaal aantal is opgebouwd uit Short-cycle, Bachelor- en Master-afgestudeerden en gepromoveerden. Dit werd verwerkt als aandeel van 1000 personen in de leeftijdsgroep 20- tot en met 29-jarigen. Voor Nederlandse gepromoveerden zijn de cijfers van 2014 gebruikt, aangezien die van 2015 niet beschikbaar waren.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • HBO

    Fraudezaak HvA onderuit: rechter ziet geen bewijs voor plagiaat

    12 december 2025 om 14:53
    • HBO

    Verus en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen gaan vanaf januari samen verder

    12 december 2025 om 13:02

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant