Onderwijsstaking op de planning in Utrecht
12 november 2024 om 10:50
< 1 min lezen

Onderwijsstaking op de planning in Utrecht

Een grote onderwijsstaking tegen de bezuinigingsplannen van het kabinet staat donderdag 14 november op de planning in Utrecht. Studenten, docenten, onderzoekers en bestuurders van hogescholen en universiteiten uit heel Nederland doen mee aan de staking. Dat meldt RTV Utrecht.

De onderwijssector is bang voor de bezuiniging van 1 miljard euro op onder andere het fonds voor onderzoek en wetenschap. De instroom van niet-Nederlandse studenten en personeel wil het kabinet-Schoof ook beperken en de langstudeerboete keert terug.

Werkdruk stijgt 

Op hogescholen en universiteiten worden vertrekkende docenten en onderzoekers al niet meer vervangen terwijl de werkdruk alleen maar groeit. De kwaliteit van het onderwijs zal door de bezuinigingen een flinke klap krijgen, aldus de FNV.

Onderwijsstaking 

De onderwijsstaking begint op donderdag 13 november om 13.00 uur in het Moreelsepark in Utrecht. Daarna lopen de actievoerders naar het Domplein.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Actievoerders uit Groningen onderweg naar Amsterdam voor landelijke onderwijsstaking

    Vandaag om 12:21
    • Docenten

    Steeds meer docenten met een WW-uitkering terwijl het lerarentekort nog niet is afgenomen

    Vandaag om 10:27

Aankomende evenementen

09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk