Lerarentekort blijft in regio Holland Rijnland alleen maar stijgen
20 september 2024 om 16:33
< 1 min lezen

Lerarentekort blijft in regio Holland Rijnland alleen maar stijgen

Het aantal leraren dat geen baan heeft in Holland Rijnland is volgens het UWV de laatste jaren gehalveerd. Toch blijft het lerarentekort groot en de vraag naar nieuwe docenten hoog. 26 middelbare school docenten en 16 basisschoolleraren hadden in augustus van dit jaar een WW-uitkering. Exacte vakken en talen hebben de grootste problemen met het vinden van geschikte leraren. Dat meldt Bollenstreekomroep.

Het lerarentekort zal volgens het UVW de komende jaren alleen maar toenemen. Dat komt mede door de vergrijzing. Oudere leraren gaan binnenkort met pensioen en daardoor neemt de druk op het onderwijs alleen maar meer toe.

Druk verlichten 

Onderwijsassistenten en zij-instromers kunnen de druk verlichten. Scholen werken samen met het UWV om werklozen uit andere sectoren enthousiast te maken voor een baan als docent.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Achtstegroepers niet meer automatisch toegelaten tot favoriete middelbare school

    Vandaag om 15:32
    • Basisonderwijs

    Hoe kunnen alle leerlingen van basisschool Sint Jozef van lezen houden?

    Vandaag om 14:10

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant