Opleiding Leraar Godsdienst in Utrecht gaat stoppen
13 november 2023 om 13:52
< 1 min lezen

Opleiding Leraar Godsdienst in Utrecht gaat stoppen

Fontys Hogeschool wil de opleiding Leraar Godsdienst stopzetten. De bacheloropleiding in Utrecht heeft al lange tijd last van een erg laag aantal inschrijvingen. De studenten die de opleiding nu nog volgen kunnen hun studie nog wel afmaken. Dat meldt BRON Fontys.

Namens het college van bestuur legde Arian Steenbruggen donderdagavond aan de centrale medezeggenschapsraad uit dat het eigenlijk al heel lang piekeren was wat ze met de opleiding zouden doen. Op dit moment staan er maar negen studenten ingeschreven. De afgelopen jaren schreven zich een tot negen studenten per jaar in voor de voltijdvariant.

Bachelor Theologie 

Leraar Godsdienst in Utrecht valt sinds kort onder Fontys Social Studies. In Utrecht wordt er ook nog de bachelor Theologie (Geestelijke begeleiding gegeven). Die opleiding blijft wel gewoon bestaan.

De medewerkers van de opleiding zijn geïnformeerd over het stopzetten van de opleiding.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van hbo
    • Docenten

    Basisschool voert algeheel smartphoneverbod in, ook voor leraren

    Vandaag om 10:42
    • Docenten

    Basisschool in rouw vanwege noodlottig ongeval lerares

    Gisteren om 15:47

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht