Onderwijswethouder Rotterdam: meer geld naar peuters en aanpak lerarentekort
1 november 2023 om 14:30
< 1 min lezen

Onderwijswethouder Rotterdam: meer geld naar peuters en aanpak lerarentekort

De Rotterdamse onderwijswethouder Said Kasmi wil de komende vier jaar meer geld uitgeven aan jonge kinderen, verbetering van de onderwijskwaliteit, meer aansluiting tussen onderwijs, preventie en jeugdhulp en het oplossen van het aanhoudende lerarentekort.

Dat vertelde hij woensdag bij de presentatie van het onderwijsbeleid 2024-2028. Van het totale onderwijsbudget van 216 miljoen euro wil Kasmi 40 miljoen besteden aan de vier speerpunten.

Voorschoolse educatie 

Van de 2- en 3-jarige peuters maakt 73 procent gebruik van de voorschoolse educatie. Ondanks dit percentage starten volgens de wethouder nog te veel kinderen met onderwijsachterstand op de basisschool. “Deze kinderen worden hierdoor beperkt in hun ontwikkelkansen”, aldus Kasmi.

Scholen nog meer ontlasten 

“Het aanhoudende personeelstekort in het onderwijs en de kinderopvang, de zorgen om het welzijn van leerlingen en studenten en kansen die nog lang niet voor iedereen gelijk zijn, vergen veel van het onderwijs”, stelt de wethouder. “Onze inzet is daarom om scholen nog meer te ontlasten, zodat zij zich volledig kunnen richten op hun kerntaak: het bieden van het beste onderwijs. Ook gaat er meer geld naar het jonge kind en het basisonderwijs, want ieder kind verdient de beste startpositie voor een mooie schoolloopbaan”.

Talenten optimaal ontwikkelen 

De doelen moeten volgens Kasmi bereikt worden door het onderwijs slim en anders te organiseren. “Het is mijn persoonlijke drijfveer dat ieder kind, in elke schoolfase, ongeacht achtergrond, de mogelijkheid moet hebben om talenten optimaal te ontwikkelen en een eigen pad uit te stippelen in een veilige, prettige en professionele schoolomgeving. We zorgen daarom voor toegankelijke en waar mogelijk multifunctionele schoolgebouwen, leiden onze jeugd op voor de arbeidsmarkt van de toekomst, maken samen werk van de verdere emancipatie van het mbo en we investeren in ons belangrijkste kapitaal: onze docenten.”

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    Gisteren om 13:55
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    16 december 2025 om 15:01

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant