Onderwijsminister Wiersma krijgt weinig vertrouwen van leraren
20 juni 2023 om 10:47
< 1 min lezen

Onderwijsminister Wiersma krijgt weinig vertrouwen van leraren

Weinig leraren en schoolleiders in het primair en voortgezet onderwijs hebben momenteel vertrouwen in onderwijsminister Dennis Wiersma, stelt DUO Onderwijsonderzoek & Advies. Wel geeft een grote groep hem 'het voordeel van de twijfel'.

Van de leraren en schoolleiders in het primair onderwijs hebben respectievelijk 8 procent en 6 procent vertrouwen in de minister. In het voortgezet onderwijs gaat het om 13 procent van de leraren en 6 procent van de schoolleiders, aldus DUO, dat eind mei en begin juni een onderzoek uitvoerde. 1300 leraren en schoolleiders deden daaraan mee.

Verder vinden relatief veel schoolleiders volgens DUO dat de minister daadkrachtig en resultaatgericht is en hart heeft voor het onderwijs. Tegelijkertijd vindt een stuk minder van hen dat hij een goede visie heeft of inspirerend is.

Wangedrag 

Kortgeleden kwam Wiersma in de problemen vanwege wangedrag. Hij zou door het lint zijn gegaan tegenover ambtenaren, van wie meerdere zouden zijn opgestapt wegens zijn gedrag. Wiersma erkende dat hij soms te fel is geweest en bood daarvoor zijn excuses aan.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum keert niet meer terug na onderzoek over onveilige werksfeer

    Gisteren om 13:55
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    16 december 2025 om 15:01

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant