6 oktober 2021 om 10:56
< 1 min lezen

SP komt in actie voor leraren die geen vast contract krijgen en opent meldpunt

De SP opent een meldpunt voor leraren die telkens tijdelijk werk hebben en geen vast contract krijgen aangeboden op de school waar ze werkzaam zijn. En dat terwijl er een groot tekort is aan leerkrachten. “Wij horen nog steeds verhalen van docenten die geen vast contract krijgen, terwijl ze dat heel graag willen”, aldus Pieter Kwint. Dit meldt Trouw.

Hij vindt het schandalig dat er zo wordt omgegaan met gemotiveerde mensen die niets liever willend dan een vaste plek binnen het onderwijs, zeker nu het lerarentekort zo hoog oploopt. Daarom wil Kwint meldingen gaan verzamelen en uiteindelijk naar de ministerraad en de onderwijsraden versturen. 

In actie

Met die meldingen wil hij dan gaan kijken of het probleem aan de schoolbesturen ligt of dat de onderwijsraden, vakbonden en werkgeversorganisaties in actie moeten komen.

Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Rector Baarnsch Lyceum zit ziek thuis tijdens onderzoek naar onveilige werksfeer

    Vandaag om 15:15
    • Docenten

    AI in het klaslokaal zorgt voor kansen, maar er zijn ook zorgen

    Gisteren om 12:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland