23 oktober 2020 om 18:24
< 1 min lezen

Vermoorde Franse docent wordt dinsdag herdacht in Tweede Kamer

De Franse leraar Samuel Paty die vorige week werd onthoofd, wordt dinsdag herdacht in de Tweede Kamer. Dat zei premier Mark Rutte vrijdag tijdens een persconferentie. Hij spreekt van een "afschuwelijke terreurdaad". Rutte gaat namens het kabinet een bijdrage aan de herdenking leveren.

Paty had in een les over vrijheid van meningsuiting spotprenten van de profeet Mohammed getoond. Dat zou het motief zijn geweest van de 18-jarige Tsjetsjeense moslimextremist Abdoellakh Aboejedovitsj Anzorov om de docent te doden. Hij werd door de politie doodgeschoten na zijn terreurdaad. Zeven personen zitten momenteel vast voor medeplichtigheid aan de terroristische moord.

Onverdraaglijk en onacceptabel

“Hij is op beestachtige wijze vermoord omdat hij zijn leerlingen de waarde van het vrije woord wilde bijbrengen”, zei Rutte. “Onverdraaglijk en onacceptabel”, noemde hij de terreurdaad. De premier heeft eerder contact gehad met de Franse president Emmanuel Macron om de Nederlandse steun te betuigen. “Nederland staat zij aan zij met het Franse volk.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Steeds meer jonge, vrouwelijke, docenten raken arbeidsongeschikt vanwege psychische klachten

    Gisteren om 10:08
    • Docenten

    Onderwijsexpert ziet op de basisschool het huisbezoek door leraren graag terugkomen

    13 november 2025 om 12:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht