20 maart 2020 om 17:15
< 1 min lezen

‘Geef alle scholieren die dit jaar eindexamen moeten doen, een diploma’

Geef alle scholieren die dit jaar examen moeten doen, een diploma. Die oproep doet Peter Althuizen van lerarenvakbond Leraren in Actie (LIA), een bond van bijna 2200 leden uit het basis- en voortgezet onderwijs. Althuizen verwijst naar 1945, toen er zonder examens ook diploma's werden uitgereikt.

Hoe de examens op school ook worden georganiseerd, ze kunnen volgens hem tot risico’s leiden. En “er is onvoldoende dringende noodzaak – anders dan bij bijvoorbeeld zorgmedewerkers – om de werkzaamheden rond de examens op scholen voort te zetten.”

“Jaarlijks slaagt zo’n 90 procent van de kandidaten. Bij de overige 10 procent kan het zijn dat de leerlingen in een vervolgopleiding toch goed meekomen. Er is ook sprake van eigen verantwoordelijkheid: mochten school en ouders het verstandiger vinden, dan kan worden besloten het laatste jaar nog een keer te doen”, aldus Althuizen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Gisteren om 13:34
    • Docenten

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Gisteren om 13:09

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant