30 januari 2020 om 16:22
< 1 min lezen

AOb-voorzitter Eugenie Stolk: ‘We hebben nog een lange strijd te voeren’

Eugenie Stolk, voorzitter van de Algemene Onderwijsbond (AOb), laat weten dat ze niet uitsluit dat er onderwijsstakingen komen die meer dan twee dagen duren. Volgens haar is er nog een lange strijd te voeren, en daarom verwacht ze dat er in de toekomst weleens langdurige stakingen zullen plaatsvinden. Dit meldt Trouw. 

Stolk geeft aan dat niet alleen het verschil in salarissen tussen docenten in het primair en voortgezet onderwijs opgeheven moet worden, maar dat er bovendien extra salarisverhoging moet komen. Ook is het volgens haar van belang dat het aantal lesuren in het voortgezet onderwijs omlaag gaat. Tevens moeten docenten meer doorstroommogelijkheden krijgen. Hier is ruim twee miljard euro extra nodig, geeft ze aan.
 

Staking

Een staking is volgens Stolk het juiste middel om bij het kabinet de druk op te voeren: “Bij een peiling in november bleek dat een grote meerderheid van AOb-leden wilde staken.” Dat kinderen nu de dupe zijn van het staken, moet er volgens haar voor zorgen dat ze straks niet structureel de dupe zijn van het lerarentekort.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Hoe zit het met de Oktobertoelage in het primair onderwijs?

    24 oktober 2025 om 13:51
    • Basisonderwijs

    32 Gelderse dorpsscholen gesloten in een periode van dertig jaar

    24 oktober 2025 om 12:48

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland