26 augustus 2019 om 11:22
< 1 min lezen

Anne Vegter nieuwe voorzitter Akademie van Kunsten

Dichter Anne Vegter is de nieuwe voorzitter van de Akademie van Kunsten. Ze volgt acteur Gijs Scholten van Aschat op, die het voorzitterschap vervulde sinds 2017. Dit meldt de KNAW.

Anne Vegter (Delfzijl,1958) begon haar carrière als auteur van kinderboeken en sprookjes. In 1991 verscheen haar eerste dichtbundel Het veerde. In 1994 debuteerde ze als prozaschrijver voor volwassenen met de erotische verhalenbundel Ongekuiste versies. In al haar werk zet Vegter een veerkrachtige stijl in, die enerzijds surrealistisch, anderzijds verontrustend en raadselachtig kan worden genoemd. In januari 2013 werd ze de eerste vrouwelijke Dichter des Vaderlands.
 
Samenwerking met de Syrische dichter-migrant Gayath Almadhoun leidde tot apocalyptische oorlogspoëzie: Ik hier jij daar. De poëzie bracht haar in Zuid-Afrika, Argentinië en China. In 2008 en 2011 werden haar dichtbundels Spamfighter en Eiland berg gletsjer genomineerd voor de VSB-Poëzieprijs. Vegter werd onderscheiden met de Libris Woutertje Pieterseprijs, de Anna Blamanprijs, de Taalunietoneelschrijfprijs, de VSB-publieksprijs en de Awaterpoëzieprijs.
 
Tijdens het Paradisodebat, op 25 augustus, droeg Gijs Scholten van Aschat het voorzitterschap over aan Anne Vegter.
 

Over de Akademie van Kunsten

De Akademie van Kunsten is opgericht in 2013 en heeft 50 leden. De Akademie heeft tot doel de stem te vertolken van de kunsten in de Nederlandse samenleving (inclusief de politiek) en het bevorderen van de interactie tussen wetenschap en kunst. De Akademie is onderdeel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Gisteren om 15:01
    • Docenten

    Leraren krijgen via nieuwe website meer kansen voor ontwikkeling

    Gisteren om 11:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant