12 februari 2019 om 15:07
< 1 min lezen

Onderwijsbonden stellen onderwijsministers ultimatum

De Algemene Onderwijsbond (AOb), FNV Onderwijs en de Federatie van Onderwijsvakorganisaties (FvOv) hebben de ministers Slob en Van Engelshoven van Onderwijs een ultimatum gesteld. Als ze niet voor 25 februari laten weten dat ze extra gaan investeren in het onderwijs, dan zal de geplande algehele onderwijsstaking van 15 maart doorgaan. Dit meldt de AOb.

Half januari kondigden de bonden voor half maart acties aan in de vorm van een actieweek met als uitsmijter een landelijke algehele onderwijsstaking op 15 maart, Inzet is een structurele investering in alle onderwijssectoren van in totaal 4 miljard euro voor onder andere meer salaris en een verlichting van de werkdruk. Daarnaast moet de doelmatigheidskorting van 183 miljoen euro geschrapt worden.
 
Bij stakingen moeten bonden altijd een ultimatum stellen. In een brief die de bonden eind vorige week aan de ministers hebben gestuurd vermelden zij bovenstaande eisen voor de staking. Als de onderwijsministers hier niet aan willen voldoen voor 25 februari, dan zullen de bonden verder gaan met actievoeren.
 
Niet alle onderwijsorganisaties staan achter de staking. CNV Onderwijs en de Algemene Vereniging Schoolleiders hebben laten weten niet mee te doen. Ze vinden het beter om eerst de cao-onderhandelingen die nu gaande zijn af te wachten. Staken is volgens hen op dit moment een te zwaar middel.
 
Door: Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Leerkrachtondersteuner had ook duizenden foto’s van kinderporno op zijn computer staan

    Vandaag om 15:40
    • Basisonderwijs

    Leerplichtambtenaren in Venlo controleren op afwezige kinderen rondom de kerstvakantie

    Vandaag om 11:58

Aankomende evenementen

10 Dec
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk
07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland