12 februari 2018 om 10:19
< 1 min lezen

Celstraf geëist tegen Eindhovense leraar voor verleiden dertienjarige leerlingen

Voor verleiding van drie leerlingen en bezit en verspreiding van kinderporno is tegen een 24-jarige leraar uit Eindhoven vrijdag een celstraf geëist. Volgens de aanklager vroeg de docent van het Heerbeeck College in Best de jongens om seks en blootfoto’s in ruil voor hogere cijfers. Ze eiste anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan tien maanden voorwaardelijk met een extra lange proeftijd.

De leraar ging over de schreef in intensief berichtenverkeer met de dertienjarige leerlingen. De jongens stapten met de gesprekken naar de schoolleiding en de school deed aangifte.

In juni vorig jaar werd de verdachte aangehouden. Op zijn telefoon trof de politie tien plaatjes en filmpjes die worden beschouwd als kinderporno. Door chatgesprekken op de telefoon kreeg de politie ook vermoedens over ontucht door de verdachte maar bewijs werd niet gevonden.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Steeds meer jonge, vrouwelijke, docenten raken arbeidsongeschikt vanwege psychische klachten

    Gisteren om 10:08
    • Docenten

    Onderwijsexpert ziet op de basisschool het huisbezoek door leraren graag terugkomen

    13 november 2025 om 12:03

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht