29 september 2016 om 11:32
< 1 min lezen

Leraren trekken eigen portemonnee voor de aanschaf van schoolspullen

Een derde van de leraren in het basisonderwijs gebruikt eigen geld voor het aanschaffen van spullen voor school. Dit blijkt uit een enquête van het Onderwijsblad. Dit meldt de Algemene Onderwijsbond.

Vooral in het kleuteronderwijs worden veel spullen zelf aangeschaft door de juf of meester. Kleuters werken vaak in kleine projectjes waardoor er vaker materialen nodig zijn. Naast knutselmateriaal worden vaak kantoorbenodigdheden uit eigen zak betaald. Ook geld voor themaversieringen rond bijvoorbeeld sinterklaas of kerst komt uit de portemonnee van de leerkracht. Daarnaast kopen leraren veel zaken om hun lokaal gezelliger te maken. 
 
Volgens de Algemene Onderwijsbond zitten in het onderwijs vooral ‘liefhebbers’ met hart voor het onderwijs. Zij kunnen het niet laten om spullen te kopen die de lessen leuker maken.
 
Het Onderwijsblad heeft zo’n zeshonderd leraren, onderwijsassistenten en conciërges in het basisonderwijs bevraagd over hun inkopen voor de klas.
 
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Gisteren om 15:15
    • Basisonderwijs

    Staatssecretaris Becking wil sneller een besluit nemen voor ouders met richtingsbezwaren

    Gisteren om 13:12

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant