14 januari 2016 om 11:17
< 1 min lezen

Voorlichting nodig over sexting voor leerkrachten en ouders

Sexting, het verspreiden van intieme foto's of filmpjes via mobiel of internet, komt inmiddels veel voor. Het is belangrijk om leerkrachten, ouders en kinderen voor te lichten over de gevaren ervan. Dit schrijft NOS.

Raoul Chocolaad van seksespecifiek expertisecentrum Qpido zegt dat het puberbrein moeilijk kan overzien wat de gevolgen zijn van het nemen en doorsturen van een seksueel getinte foto. Het gaat jongeren vooral om de aandacht.
 
Het is een vrij nieuw fenomeen. Hierdoor weten weinig mensen, ook leerkrachten en ouders niet, wat de risico’s en consequenties zijn van dergelijke acties. Het is bijvoorbeeld strafbaar voor minderjarigen om seksueel getinte foto’s te maken en te verspreiden. Chocolaad zegt dat het belangrijk is om leerkrachten, ouders en kinderen hierover voor te lichten.
 
Directeur van het Tilburgse Vakcollege Weijmans adviseert andere scholen goed te kijken naar de signalen van leerlingen en ouders en deze tijdig op te pakken. Afgelopen oktober meldde een vrouwelijke leerling van de vmbo-school dat er ongevraagd een seksueel getinte foto van haar op Instagram was gezet. De politie doet hiernaar onderzoek.
 
© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Gisteren om 15:01
    • Docenten

    Leraren krijgen via nieuwe website meer kansen voor ontwikkeling

    Gisteren om 11:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant