7 december 2015 om 09:53
< 1 min lezen

Betoging om rector Islamitische Universiteit

(ANP) - Zo'n 100 à 150 alevieten, Koerden en andere Turken hebben zaterdagmiddag in Rotterdam betoogd tegen de rector van de Islamitische Universiteit Rotterdam (IUR), Ahmet Akgündüz. Volgens de initiatiefnemers maakt die zich schuldig aan discriminerende en haatzaaiende uitlatingen.

Aanleiding voor de betoging is een tweet van Akgündüz over de vorige week doodgeschoten Koerdische mensenrechtenadvocaat Tahir Elçi uit Turkije. Daarin staat min of meer dat Elçi zijn dood aan zichzelf te wijten heeft.

De betogers maken zich zorgen over het gedachtegoed dat aan de IUR verspreid wordt, zeker gelet op het feit dat er ook imams worden opgeleid. Zij betreuren het dat het bestuur van de particuliere universiteit niet ingrijpt, aldus voorzitter Nurettin Altundal van de alevitische federatie HAKDER.

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    Aantal vrouwelijke hoogleraren op universiteiten dit jaar weer toegenomen

    Vandaag om 12:28
    • Docenten

    Zeeuwse docenten maken kans op titel ‘Leraar van het Jaar’

    Vandaag om 09:30

Aankomende evenementen

09 Dec
Open dagen
  • Zuid-Holland
09 Dec
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht
10 Dec
Proefstuderen faculteit Managementwetenschappen
  • Landelijk