31 juli 2013 om 10:31
< 1 min lezen

Anderhalve eeuw economieonderwijs in Nederland

GRONINGEN - Gerrit Gorter is de auteur van Anderhalve eeuw economieonderwijs in Nederland (1863-2012), Biografie van een schoolvak. Zijn boeiende boek is begin dit jaar verschenen bij uitgeverij Eburon.

De geboorte van het vak economie in het voortgezet onderwijs vond plaats in 1863. In dat jaar verscheen het vak staathuishoudkunde, zoals economie destijds genoemd werd, op het rooster van een nieuw schooltype: de Hogere Burgerschool.

In Gorters studie worden de wederwaardigheden van het vak economie vanaf 1863 gevolgd. Daarbij ligt de nadruk op de inhoudelijke ontwikkeling van het vak.

Gorter is docent economie aan NHL Hogeschool, coauteur van de onderwijsmethode Percent, columnist bij de Leeuwarder Courant en redacteur van het Tijdschrift voor het economisch onderwijs.

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Vandaag om 15:01
    • Docenten

    Leraren krijgen via nieuwe website meer kansen voor ontwikkeling

    Vandaag om 11:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant