19 juli 2012 om 10:33
< 1 min lezen

Flipping the Classroom voor activerende didactiek

ZOETERMEER - Flipping the Classroom is een onderwijsmodel in opkomst. Sommigen vinden het een bruikbaar model, anderen zetten hun vraagtekens bij de toepassing ervan. Daarover bericht Flippingtheclassroom.kennisnet.nl.

Bij Flipping the Classroom worden activiteiten die gewoonlijk in de les zouden worden gedaan huiswerk. En andersom. Daarbij wordt doorgaans de klassikale instructie beschikbaar gesteld als video.

Doel van Flipping the Classroom is om meer lestijd over te houden voor interactieve activiteiten. Bijvoorbeeld individuele aandacht geven, verdieping en vragen beantwoorden.

Dit onderwijsmodel kan een bijdrage leveren aan gedifferentieerd onderwijs en maakt het voor leerlingen mogelijk om instructie te krijgen op hun eigen tempo en tijdstip door de inzet van activerende didactiek.

 

© Nationale Onderwijsgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Docenten

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Vandaag om 13:34
    • Docenten

    Onderwijsassistent uit Helmond krijgt 15 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

    Vandaag om 13:09

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant