CBR: Verplichte cursus na te hard rijden of bij drugsgebruik in het verkeer
8 maart 2023 om 10:32
< 1 min lezen

CBR: Verplichte cursus na te hard rijden of bij drugsgebruik in het verkeer

Automobilisten die drugs gebruiken of veel te hard rijden, kunnen een verplichte cursus krijgen om hen bewust te maken van de gevaren. Dat melden het ministerie van Infrastructuur en het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). De maatregel gaat op 1 april in.

Er bestaat al een cursus voor te hard rijden, maar die is bedoeld voor snelheidsduivels die vaker de fout in zijn gegaan. Daar komt nu een cursus bij voor bestuurders die voor het eerst zijn aangehouden.

Lespakket 

Voor drugsgebruik bestond nog geen cursus. Het lespakket dat het ministerie en het CBR nu presenteren, komt bovenop een eventuele boete of inname van het rijbewijs. De cursus duurt drie dagdelen en kost 1099 euro. De bestuurder draait zelf op voor de kosten.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Vandaag om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Vandaag om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant