25 september 2020 om 09:47
< 1 min lezen

Literaire honger dit weekend? Trek een verhaal uit de verhalenmachine

Heb je trek in een snack, dan ga je naar een automaat. Heb je zin in een goed verhaal, dan kun je komende dagen in Utrecht naar een verhalenmachine. Het literatuurfestival ILFU introduceert het apparaat als het vrijdag losbarst in de Domstad. Belangstellenden kunnen er gratis een tekst op papier, een soort kassabon, uit trekken van onder anderen Remco Campert, Manon Uphoff, Lévi Weemoedt, Herman Koch en Maarten Biesheuvel.

De tekstenautomaat staat eerst op Hoog Catharijne en later op andere plekken in de stad. Het idee komt volgens het festival van filmregisseur Francis Ford Coppola. Hij vond dat zulke automaten er moesten komen “zodat je wachtend op de bus, een nieuw paspoort of de lunch even wordt opgetild door een verhaal”. De Franse onderneming Short Editions maakte ze en inmiddels staan er volgens het festival zo’n 300 machines op treinstations, luchthavens, in bibliotheken en scholen op verscheidene plekken in de wereld.

Het ILFU heeft er nu ook een laten komen. “De verhalenmachine is een geweldige manier om mensen op onverwachte plekken te verrassen met literatuur. En nu eens niet op een scherm, maar ouderwets op papier”, zegt festivaldirecteur Michaël Stoker.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van cursussen
    • Cursussen

    Firda start opleiding tot doktersassistent voor volwassenen

    Gisteren om 13:42
    • Cursussen

    Dit woord is gekozen tot het Van Dale Woord van het Jaar 2025

    Gisteren om 08:32

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant