7 februari 2018 om 10:04
< 1 min lezen

Koningin Máxima houdt toespraak bij viering 15 jaar Prins Claus Leerstoel

Koningin Máxima houdt donderdag 12 april op Paleis Noordeinde in aanwezigheid van Prinses Beatrix de openingstoespraak ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Prins Claus Leerstoel. Dit meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.

Andere sprekers bij de bijeenkomst zijn Carlos Moedas, Europees Commissaris voor Onderzoek, Wetenschap en Innovatie en Naledi Pandor, minister van Wetenschap en Technologie van Zuid-Afrika. De Nationale Denktank houdt een presentatie over de wijze waarop het gedachtegoed van Prins Claus over ontwikkelingssamenwerking overgedragen kan worden aan de nieuwe generatie. Aansluitend is er naar aanleiding van de presentaties een plenaire discussie door de leerstoelhouders van 2012 – 2016 en hun onderzoeksassistenten. De bijeenkomst wordt afgesloten door de voorzitter van het curatorium van de Prins Claus Leerstoel, professor Louise Gunning-Schepers.

De ‘Prince Claus Chair in Development and Equity’ is een wisselleerstoel op het gebied van ontwikkelingsvraagstukken. Vijftien jaar geleden hebben het ‘International Institute of Social Studies’ (ISS, onderdeel van de Erasmus Universiteit Rotterdam) en de Universiteit Utrecht deze leerstoel ingesteld ter nagedachtenis aan Prins Claus (1926-2002).

De leerstoel is bedoeld om een impuls te geven aan de carrière van uitmuntende, jonge wetenschappers uit ontwikkelingslanden en om kennisdeling te stimuleren. Met de ‘Prince Claus Chair’ wordt het respect uitgedrukt van de academische gemeenschap in Nederland voor Prins Claus als persoon en voor zijn werk, betrokkenheid en expertise op het gebied van ontwikkelingssamenwerking.

Koningin Máxima is beschermvrouwe van de Prins Claus Leerstoel.

Door: Redactie Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Studenten schelden elkaar nog steeds uit voor ‘homo’ en ‘flikker’, ook tijdens Paarse Vrijdag

    12 december 2025 om 13:23
    • Universiteit

    Verus en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen gaan vanaf januari samen verder

    12 december 2025 om 13:02

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant